§ 1

Niobos.pl jest sklepem internetowym, którego właścicielem jest Przemysław Soboń prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Niobos.pl Przemysław Soboń z siedzibą w Łodzi przy ul. Tylnej 4b/4, 90-364, wpisaną do CEIDIG, Regon: 471684249, NIP: 726-184-06-36, numer konta bankowego, mBank: 08 1140 2004 0000 3502 7492 0672 Regulamin określa zasady zawierana transakcji w sklepie Niobos.pl

§ 2

Niobos.pl jest sklepem internetowym z biżuterią i zegarkami, za pośrednictwem którego użytkownicy mogą nabywać sprzedawany asortyment. Jesteśmy także bezpośrednim importerem towarów z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Japonii oraz Chin.

§ 3

 1. Dokonywanie zakupów za pośrednictwem Niobos.pl wymaga akceptacji plików cookie przez przeglądarkę użytkownika.

 2. Serwis działa na prawidłowo skonfigurowanej przeglądarce Internet Explorer, Mozilla Forefox, Google Chrome bądź innej zaktualizowanej i odpowiednio skonfigurowanej przeglądarce.

§ 4

 1. Aby złożyć zamówienie, należy zarejestrować się na stronie sklepu www.niobos.pl lub wypełnić formularz potwierdzający zamówienie.

 2. Zamówienie dokonywane jest przez wybór właściwej pozycji z asortymentu, wybór liczby sztuk i kliknięcie znaku „kupuję”. Po potwierdzeniu wyboru, Użytkownik przenoszony jest na stronę wyboru sposobu płatności i sposobu odbioru zamówienia.

 3. Odbiór zamówienia może być dokonany osobiście w siedzibie Niobos.pl bez dodatkowej opłaty.

 4. Zamówienie może być także dostarczone na adres wskazany przez Zamawiającego za odpowiednią opłatą wskazaną w cenniku dostawy. Wybór formy odbioru następuje po skompletowaniu zamówienia.

 5. Po złożeniu zamówienia Zamawiający otrzyma mail potwierdzający przyjęcie zamówienia. 

§ 5

 1. Zamawiający - konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne w terminie 14 dni od dnia dostarczenia przesyłki. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. 

 2. W przypadku skorzystania z uprawnienia wzmiankowanego w punkcie 1 niniejszego paragrafu,  Zamawiający – konsument zobowiązany jest odesłać dostarczone zamówienie w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w ramach zwykłego zarządu rzeczą sprzedaną, a Niobos.pl zwraca na rachunek bankowy Zamawiającego – konsumenta należność za zwrócone zamówienie.

§ 6

 1. W przypadku, gdy okaże się, że dostarczony towar jest niezgodny z zamówieniem, Zamawiającemu przysługuje prawo do wymiany towaru na zamówiony bądź nowy.

 2. Odesłanie zamówionego towaru następuje na rachunek Niobos.pl, który pokrywa związane z tym koszty.

 3. Reklamacje rozpatrywane są w terminie 14 dni. W przypadku uwzględnienia reklamacji, Zamawiającemu wysyłany jest nowy egzemplarz w miejsce niezgodnego z zamówieniem. W przypadku, gdy reklamacja nie zostanie uwzględniona, Niobos.pl  zareklamowany towar odsyła na własny koszt.

 4. W sytuacji braku zamówionego a niewadliwego towaru, Niobos.pl informuje o tym Zamawiającego mailem bądź telefonicznie. Wedle wyboru Zamawiającego – uiszczona należność jest zwracana na jego rachunek bankowy, albo wysyłany jest inny towar w tej samej cenie, wybrany przez Zamawiającego. Koszty przesyłek ponosi Niobos.pl.

§ 7

Gwarancji nie podlegają wszelkiego rodzaju uszkodzenia wynikające z nieprawidłowego użytkowania. Biżuteria nie powinna być wystawiona na niekorzystne warunki jak na przykład chemia gospodarcza (silne środki czyszczące, piorące itp) chemia przemysłowa (rozpuszczalniki, farby itp.) Gwarancji nie podlegają także uszkodzenia powstała na wskutek codziennego użytkowania (zarysowania, wgniecenia itp) Zaleca się aby nie spać w biżuterii. Proszę zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonany jest dany produkt. Biżuteria posrebrzana po dłuższym czasie intensywnego użytkowania może w niektórych miejscach nieznacznie się wytrzeć, jednak dzieje się to bardzo rzadko.

Zegarki objęte są 24 lub 12 miesięczną gwarancją (Uwaga, pasek oraz bateria nie podlegają gwarancji)